Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.06.2012 18:50 - България победи Франция с 3:1 и на 2 гейма от Олимпийските игри
Автор: georgibojev Категория: Спорт
Прочетен: 978 Коментари: 0 Гласове:
2

Българският национален отбор по волейбол спечели решителния втори мач от олимпийската квалификация в София. В зала „Арена Армеец”, националите надиграха с 3:1 гейма Франция и на практика си осигуриха класиране за Олимпиадата в Лондон това лято. Българите спечелиха първия, третия и четвъртия гейм съответно на 19, 23 и 25 точки, а загубиха втората гейм с 26:28.
    Временно класиране:
1. България 2 2 0 6:1 178:145 6
2. Египет       2 1 1 4:3 159:152 3
3. Франция  2 1 1 4:4 188:186 3
4. Пакистан 2 0 2 0:6 109:151 0
     От таблицата е видно, че на България са необходими и само два гейма от срещата им тази вечер с Египет, за да се класират за Олимпийските игри това лято.
     Класирането на волейболния отбор на България можеше да стане още на първия турнир, но едно отпускане на нашите национали в четвъртия гейм в срещата с Германия, ни костваше много труд и нерви.
     Имайки предвид обстановката в Българската федерация по волейбол, е необходимо старши треньора Радостин Стойчев и председателя на Федерацията по волейбол Данчо Лазаров, да си стиснат ръцете и да не мислят кой ще е старши треньор и кой ще е председател на Федерацията поне до Олимпийските игри.
    Това ще даде спокойствие както на състезателите, така и на многобройните фенове (които имат десет хиляди подписа за свалянето на Данчо Лазаров) да създаде обстановка, благоприятна за отлична подготовка на нашия отбор за Олимпиадата в Лондон.
    Надявам се, че всички ще бъдем единни в този случай.